27 Temmuz 2011 Çarşamba

Merhaba

Yeni bir günlüğe başlarken, sıradan bir başlık gibi görünüyor "merhaba".  Halbuki benim aklımda,  Egemen Bostancı müzikallerinin başlangıç şarkısı vardı.  Hani Erol Evgin ve Nevra Serezli önde,  içlerinde Çiğdem Tunç, "Bambi" Burçin Orhon ve "şehla" Yaprak Özdemir'in de bulunduğu dansçıların arkada dans edip şarkı söylediği müzikaller vardır ya; "Merhaba size, merhabaaa" şeklinde sözlerini anımsayamadığım bir şarkı söyleyerek başlarlar gösteriye. Yüzünüzde bir gülümseme ile izlersiniz.  İşte öyle.  Neşeli müzikli bir merhaba bu.

Yıllardır günlük tutarım.  İlkbaşlarda herşeyi yazardım günlüklerime. Daha doğrusu yaşadığım hemen her günü. Demek o yaşlarda vaktim varmış. Sonra sonra her gün değil de, önemli şeyleri yazmaya başladım.  Geçen yıllarla birlikte yazılarımın arası gittikçe seyreldi. Hatta bir ara  günlüğümü sadece  ağlama duvarı olarak kullandım.  İçimdekileri; kırgınlıklarımı, kederlerimi, söyleyemediklerimi yazdım.  Çünkü o sıralarda internet ve mail denen icat gelişmiş, herkesin elinin altına yerleşmişti.  Dışımdakileri; gezip, gördüklerimi, beğenip, sevdilkerimi mail vasıtasıyla bütün arkadaşlarımla paylaşır olmuştum.

Şimdiyse hem içimdekileri hem dışımdakileri bu sanal günlüğe yazıp, kamuya açmak niyetimdeyim. Buyurun gelin, okuyun, yorum yazın.

Hoş kimse okuyacak mı onu da bilmiyorum. Bir umut işte. Hayalimde, pekçok kişinin okuduğu, okurken kendinden bir şeyler bulduğu, kendi içindekileri dışındakileri paylaştığı, açık kalpli bir blog var.  İnşallah tutar, inşallah!...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder